Alleaa ja talv on käes!

Ae-ae, kelgule!
Just-just! Ei ole me kindlasti karud, kes talvel paksu und magavad, vaid aeg on puhkuselt tulla ning asuda taaskord harjutama ja õppima.
Esimine poolaasta on möödas, imearmsad kontserdid … Või, no alustame algusest.

Urmas Sisaski “Jõuluoratoorium” koos kammerkoor Crede‘ga sai ette kantud kahel korral, Tallinna ja Tartu Jaani kirikus. See oli meie koorile kindlasti väga suur võimalus ning kogemus, sest see teos polnud just kergemate killast. Sopranid pidid end igati ületama, sest teos oli nendele väga kõrge. Lisaks Sisaski muhedad taktimõõdud ja harjutamist ikka jagus ja jagus. Crede noor dirigent, Sander Tamm, oli isegi üllatavalt kannatlik. “Jõuluoratoorium” oli see-eest imeilus oma diskorütmis ja kõiges – koguaeg oleks tahtnud ise kaasa tantsida. Aitäh!

Kui Sisask oli saanud ühele poole, harjutasime edasi heategevuskontserdi kava. Suur tänu kõigile TEILE, kes Te tulite Tallinna Klaassaali kontserdile – ilma Teieta poleks me saanud teha seda, mida tegime. Haapsalus võtsid meid vastu erivajadustega lapsed ning nende kasvatajad. Nad olid kõik nii vahetud ja positiivsed ja avatud ja… Neid sõnu ei jätkugi, kuna kirja panna on keeruline seda tunnet, mis ilmselt pikaks ajaks sisse jääb. Ilusad inimesed! Lisaks said kõik kingituseks omale lastelt ühe vildist nääriehte. Nii mõnigi silmitses palli ja vaatas, et pallil kujutati teatud määral teda ennast. Kuidas nad küll teavad?

Elva ja Tartu lapsed olid natuke väiksemad, aga ka nendel oli meile palju rääkida. Ja nii tore oli näha saalist nii palju rõõmsaid silmi vastu vaatamas ning käsi lehvitamas.
Aitäh Piipile ja Tuutile, kes te naerutasid lisaks lastele ka meid endid.
Aitäh Kellile ja Kustile, kes te pugesite oma hellusega kasvatajate hinge!

Mida siis sel aastal?

Noh… Meie fännid kindlasti mäletavad, et paaril eelmisel aastal sai etendatud ühe meie lemmikuima helilooja, Veljo Tormise, “Külavahelaulusid”. Ei jäta me armas dirigent Veljot ka sel korral – juba sügisel piilusime noodimapi vahele, et teada saada, milline 2012 välja hakkab nägema. See tuleb TANTSULINE! KIIKUV! RINGMÄNGULINE!
Ei tahakski täpsemalt hetkel öelda, et Teil oleks põnevam. Kuid vihjeks võime öelda, et viime taaskord laulud koju tagasi ja seekord läheme nendega Eestimaalt välja.
Olge mureta, jagame seda Teitega siinmailgi. Pange oma märkmikesse juba kirja, et 15.-17. juuni – KUMU.
Lisaks on meil plaan paarist konkursist ka osa võtta, kuid kõigest muust juba jooksvalt.