2010

20. märts

Washingtoni Ülikooli Koor Niguliste Kirikus

(Noorte Segakoor Vox Populi astus Niguliste kirikus üles Washingtoni Ülikooli kooriga. Kuulata sai eri maade rahvalaule, Veljo Tormise loomingut ja palju muud.)

25. aprill 20:05 – ETV

( Üleskutse meie kodulehelt enne eetrisse minekut: “Heiahoo! Meil on TEILE KÕIGILE rõõm teatada, et Vox Populi astub sel pühapäeval üles erakorralise esinemisega, mis toimub kell 20.05 algavas Erisaates, mida kajastab Riigitelevisioon – ETV.
Selleks hetkeks siis jätta kõik oma muud toimetused ja teised telekanalidki, võtta kätte suured Vox Populi plakatid, surada rinda meie märgid ning võtta enne etteastet sisse stardipositsioon, et enne loo algamist saaksite nautida mõnusat saadet. Ah et milleks juba saate ajal säärane stardivalmidus? Aga selleks, et TE ühtegi hetke maha ei magaks ja pala hakkamise hetkel saaksite tõusta oma mugavast istumiskohast ning koos meiega tantsima ja laulma asuda!”)

8.-9. mai

Kontsertreis Riiasse, kus toimus esinemine koos sõpruskooriga Maska.
(Seal toimus meil ka ühtlasi ettevalmistus, millest oli meile väga palju kasu Pärnus toimuvaks konkursiks. Saime teada, kus asuvad meie head ning vead terves etteastes, mida tuleks veel lihvida, mille puhul samamoodi jätkata ning loomulikult saime omale sealt lisaks toredaid sõpru!)

20.-23. mai

Osalemine VIII Pärnu Rahvusvahelisel Koorifestivalil.
www.prkf.ee

(Meil on teile kõigile rõõm teatada, et VIII Pärnu Rahvusvahelisel Koorifestivalil sai meite armas koor KULDDIPLOMI omanikuks!!! Võimalikust 100st punktist teenisime 91 (alates millest ka kulddiplomeid välja jagati). Me kõik oleme äärmiselt õnnelikud, et oleme nõnda palju edasi suutnud kõndida ja veel õnnelikumad selle üle, et on veel väga palju maad ka edasi minna!!!
Täname KÕIKI pöidlahoidjaid – võite nüüd pöidlad lahti lasta, teist oli äärmiselt palju kasu!!!
Koorikonkursi tulemused on nähtavad ka ürituse kodulehel!)

8. juuni

Noorte Segakoori Vox Populi kontsert Tallinna Vanalinna XXIX Päevade raames Tornide Väljakul, kell 16.30.

4.-7. august

Kontsert-etendus „Külavahelaulud ehk Pariisi linnas Londonis“

Veljo Tormise sünnikodu Kõrveaia (Kuusalu vald)

(Vox Populi (Rahva Hääl) koor ja lavakatest solistid ning kaks solisti lisaks meite endi seast, on Veljo Tormise Külavahelauludega tegelenud juba pea kaks aastat. Esiteks dirigendi Janne Fridolini magistrikontserdina ja siis lavastajate Eva Klemetsi ja Anne Türnpu eestvõtmisel “Laulud koju/kodukohta tagasi” projektiga, kus Eesti rahvalaule, mis Tormise teose aluseks esitatakse seal, kust nad on üles kirjutatud, kus nad on elanud. Selle projekti raames on käidud Kihnus, ollakse ikka veel teel Põlvasse ja nüüd jõutakse Kõrveaiale, Tormise sünnipaika. Kihnus, kus olime aasta tagasi mais, laulsime Kultuurimajas “Külavahelaule” ja kihnlased laulsid meile oma laule vastu ja meie laulsime kaasa ja õppisime Kihnu “kielt” ja seda kuidas “Siin meie seltsis” õieti kõlab. Kuidas laul on kohalik mitte kohatu.
Kõrveaiale tulles sai RUUMI, KOHA kõrval oma lõikumispunkti ka AEG. “Külavahelaulude” lavastuse etendused kuhjuvad Veljo Tormise 80. sünnipäeva ümber 7. augustil.
Seda, mis Kõrveaia on Tormisele andnud – näeme tema isikust ja loomingust, loeme tema nootidest ja see on vägev. Kuidas aga Tormiste sünnikoht meiega kõnelema hakkab, milliseks muudab meid ja Tormise kooriteoseid, mida oma hinges kanname – sellest tulge osa saama 4.,5., 6. ja 7. augustil. Kas Kõrveaia tõmbab ka Teid käima, muudab Teid, pakub võimalust näha vana ja uut rahvalaulu Tormise seatuna teistsugusest vaatevinklist niisuguses kohas, kus koogukaev ja metsapuud mäletavad seda, mida meie ei mäleta. Kas nad hakkavad Meiega (Teie ja Meie) kõnelema. Kas Me kohtume rahvalauludega, Veljo Tormisega, Kõrveaiaga, eestlaseks olemisega ja Teiega, armas publik.
Palju õnne Veljo Tormisele!
*
Ja me ise saime väga suure naudingu ning kogemuse osaliseks kõigest sellest osa võttes. See, kuidas mets laulis, esivanemad külalisi metsarajal jälgisid. See, kuidas LOODUS laulis ning meitele ise ka eriefekte pakkus: esimesel õhtul oli kaunis päikseloojang, teise õhtu külalised ning lauljad said osaks udus, 6ndamal oli kaunis ja soe supluse ilm ning seitsmendama õhtul oli kuulda täpselt õiges kohas ka kõuemürinat – Mikk laulis “ja langesin sõjaplatsi peal…” ning taamal pahandas taevas justkui pommide mürin. Kooriliikmed tänavad siiralt kõiki toetajaid ning külastajaid ja samas ka lavastajaid, valguseseadjaid, meid endid ning kõiki teisi, kes sellega vähemal või rohkemal määral seotud olid, sellise suurepärase võimaluse eest!)

10. august 19:00

Lauluväljakul kell 19.00 Purjetajate MM lõpuüritus.
(MM-iga tähistati 30 aasta möödumist purjeregatist. Purjetajaid tervitasid lauludega “Tuljak”, “Oh laula ja hõiska” ja “Kaunimad laulud” Vox Populi, Pühavaimu kiriku koor ja Flora Kammerkoor.)

29. september

Esinemine ETV hommikuprogrammis Terevisioon.
(Üles astusime saate lõpupoole – kõigil huvilistel on võimalik arhiivist leida 29. septembri saade ning üle kaeda.)

29. septembrist 3. oktoobrini

Vabaduse väljak

(Vabaduse väljakul seisab muusikat täis kingipakk, mis tervitab iga külastajat temanimelise lühihümniga. Ühtekokku on Noorte Segakoor Vox Populi laulnud masinasse enam kui 700 eesti- ja venekeelset eesnime.)

52 üllatust ja ideed

Vox Populi jõulutuur 2010

11. detsember
19.00 Tartu Ülikooli aulas

12. detsember
16.00 Viimsi Püha Jaakobi kirikus

14. detsember
19.00 Tallinna lauluväljaku Klaassaalis