Meist

Dirigent

Janne Fridolin

Vox Populi dirigent Janne Fridolin on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Koolimuusika Instituudi (2003 Ene Kangroni õpilasena) ja kooridirigeerimise cum laude (2009, Ants Üleoja õpilasena). Janne viimaseim saavutus on doktoritöö kaitsmine teemal “Harrastuskoori motivatsioonist ja dirigendi rollist selle kujundamisel Noorte Segakoor Vox Populi koorimuusika lavastuste näitel” (mai, 2017, juhendaja Anu Kõlar) ning 4 loomingulist tööd kontsertlavastustena “Pariisi linnas Londonis”, “Ingerimaa õhtud”, “Tokerjad. Pööramäng Anija meeste mälestuseks” ja kontsert “La Magie De Noel”, Ärkamisliturgia koorile, viiele näitlejale ja akordionile “Isuri eepos” (loominguliste tööde juhendajad Anne Türnpu ja Tõnu Kaljuste).

Aastatel 1998–2001 töötas Janne Fridolin Segakooris Noorus abidirigendina, 2002-2010 poistekoori Revalia dirigendina. Alates 2006. aastast juhatab Noorte Segakoori Vox Populi ning 2012. aastast Tallinna Muusikakeskkooli poistekoori ja kammerkoori. Janne Fridolin on ka Tallinna Rahumäe Põhikooli muusikaõpetaja ning sealse laste- ja poistekoori dirigent. 2008-2014 oli ta Eesti Muusikaõpetajate Liidus juhatuse esimees, Riho Pätsi Fondi juhatuse liige ning 2012. aastast Eesti Kooriühingu juhatuse liikmena.

2002. aastal premeeriti Janne Fridolini Heino Kaljuste nimelise fondi stipendiumiga. 2011. aastal omistati talle Koorijuhi V Kutsekvalifikatsioon ja Eesti Kooriühing tunnustas teda aasta noore dirigendi preemiaga. 2012. aastal sai Janne Fridolin Freamunde Rahvusvahelisel Koorifestivalil parima dirigendi preemia ning 2013. aastal nimetati ta Eesti Kooriühingu poolt aasta dirigent-muusikaõpetajaks. 2017. aastal on Janne valitud XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” lastekooride liigijuhiks. 2019. a jaanuaris toimunud Eesti Kooriühingu aastapreemiate galal anti Jannele üle Uno Järvela Fondi peastipendium. 2020. a pärjati Janne Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri Sihtkapitali koorimuusika aastapreemiaga.

Janne on entusiast, kes rabab mitmel rindel. On uskumatu, et ta suudab olla rõõmsameelne ja sõbralik ka pärast pikka tööpäeva. Õpetaja tööpäev lõpeb harva koolis, kuid lisaks koolinoorte ja tudengite juhendamisele jõuab ta tegelda paljude projektidega ning selle kõige kõrvalt olla ka armastav pereema.

Kooriproovid Jannega on alati töö ja huumori meeldiv kooslus, ta lausa kiirgab positiivsust. Dirigendina on tal imeline võime sõnadega piltlikustada seda, mida ta lauljatelt ootab. Ja alati nii tabavalt, et naerusui tehaksegi, mis vaja. Läheme proovist koju alati laetuna uuest energiast ja jääme pikisilmi järgmist proovi ootama.

Vox Populis ei ole professionaalseid lauljaid, ainult laulusoov ja Janne! Ta on imetlusväärne inimene, kes teeb kõike südamega ega jäta teiste südameid puudutamata.

Koor

Noorte Segakoor Vox Populi on oma ligi 40 särasilmse lauljaga publiku meeli köitnud 2006. aastast alates. Koori eesmärk on pakkuda lauljatele laulurõõmu, võimalust ennast muusikaliselt arendada ning mõnusat sõpruskonda. Publikule soovime pakkuda ilusaid ja huvitavaid hetki koorimuusika saatel. Mitmed lauljad osalevad koori tegevuses juba alates selle loomisest

Koori meeldejäävamad hetked on olnud kontsert-etendused, mis sündinud koostöös Vox Populi armastatud sõprade Anne Türnpu ja Eva Kolditsaga. “Pariisi linnas Londonis” (2010-2011) viis publiku helilooja Veljo Tormise sünnikoju ning kontsert-etendustel “Ingerimaa õhtud” (2012) astuti üles koos Rappolova küla ingerlaste ansambliga Röntyskä. 2013. ja 2014. aasta suvel osaleti pööramängus “Tokerjad”, mida sai publik nautida Anija mõisa pargis ja aidas. 2015. veebruaris ja märtsis sai meid näha NO99 muusikalis “Savisaar”, mille lavastajateks olid Tiit Ojasoo ning Ene-Liis Semper. 2015. oktoobris  tegime taaskord koostööd Anne Türnpu ja Eva Kolditsaga ja sündis Veljo Tormise 85. sünnipäevale pühendatud lavastus “Meditatsioonid Tormisega”, millega hiljem sõitsime tuurile Ameerika Ühendriikidesse. 2018. a osales Vox Populi lavastuses OOMEN Narva Kreenholmi Manufaktuuris, kus esmakodselt tehti koostööd lavastaja Jarmo Rehaga.

Samuti on märkimisväärne koostöö Eesti Muusikaõpetajate Liidu ja muusikateadlase Tiia Järgiga loeng-kontsertide näol: läinud aasta detsembris toimusid 11 Eesti koolis loeng-kontserdid “Meelespea”, mis pühendati Gustav Ernesaksa 110. aastapäevale. Sarnased loeng-kontserdid toimusid ka 2016. detsembris ja 2017. a kevadel, mil tutvustasime koolinoortele armastatud isamaalauliku Lydia Koidula elululugu ja loomingut. Mõlemal korral on meiega koos laval olnud Tallinna Muusikakeskkooli laulu- ja koorijuhtimise eriala õpilased

Vox Populi on teinud mitmel korral koostööd helilooja Rein Rannapiga. 2017. a augustis toimus kontsert “Eesti muld ja Eesti RUJA” Tallinna Lauluväljakul ja viimati esineti tema juubelikontserdil “50 aastat suurel laval”.

2018. mais viisime Eesti koorimuusika EV100 raames Pariisi, Orsay muuseumisaali, kus esinesime näitusel “Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis”.

Abidirigent: Ingrid Orumaa.

Vox Populi hääleseadja on Andreas Väljamäe.

Koori president: Evelin Värva.

Koosseis

Sopranid: Anni Umbleja, Birgit Pärn, Evelin Värva, Hannamary Seli, Ingrid Orumaa, Janika Mandel, Grete Maine, Gelli Mezlar, Kadi Padur, Kristi Kirikal, Maria Mängel, Mari Kollo, Kadri Kuldma, Lee Kärner, Küllike Tint, Ita Väljamäe.

Aldid: Aljona Belimova, Dolores Rang, Elise Pärnamets, Eva Lisa Markus, Gea Veeremäe, Hanna Soe, Johanna Veevo, Kersti Jõemägi, Liina Viks, Maire Nilgo, Maria Karus, Merli Paasik, Merlin Laur, Regina Juga, Liina Melanie Sarapik.

Tenorid: Hannes Rootsi, Martin Nõmm, Sten Hoolma, Taavi Mandel, Viljar Kirikal.

Bassid: Andreas Väljamäe, Gert Preegel, Jaan Luhaorg, Martin Kirsiste, Mehis Martin Ots, Rasmus Vaino, Sten Vaisma.

Saavutused

Vox Populi on osalenud mitmetel konkurssidel ja festivalidel. Saame öelda, et meil on hästi läinud!

Koori tipphetked:

2017 (juuli)- Sitsiilia “InCanto Mediterrane 2017” kulddiplom, teine koht, eriauhinnad Sitsiilia helilooja teose parim esitus, efektseim koreograafia.
2014 (oktoober) – Valga jazz/pop festival “Lauluragin” Grand Prix ning Eesti Segakooride Liidu eripreemia.
2014 (juuli) – World Choir Games, Riia, hõbemedal segakooride tšempionite kategoorias.

2013 (juuni) – Festival of Songs Olomouc, kuldmedalid segakooride (98/100) ja folkloori (100/100) kategooriates ning konkursi üldarvestuses kolmas koht (Eesti Kooriühing, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ning Eesti Kultuurkapital – aitäh toetamast!)

2012 (juuli) – Freamunde Rahvusvaheline koorikonkurss, Folk kategooria, I koht, Kulddiplom. Konkursil premeeriti Vox Populi dirigent Janne Fridolini ka parima dirigendi tiitliga
2012 (mai) – konkurss Viimsi JazzPopFest, A-kategooria Simply the Best, I koht
2010 (mai) – Pärnu Rahvusvaheline Koorifestival, Kulddiplom
2008 (aprill) – konkurss “Slovakia Cantat 2008“, Hõbediplom