Noorte Segakoor Vox Populi

Koorist

Noorte Segakoor Vox Populi on oma ligi 60 särasilmse lauljaga publiku meeli köitnud 2006. aastast alates. Koori eesmärk on pakkuda lauljatele laulurõõmu, võimalust ennast muusikaliselt arendada ning mõnusat sõpruskonda. Publikule soovime pakkuda ilusaid ja huvitavaid hetki koorimuusika saatel.

Koori meeldejäävamad hetked on olnud kontsert-etendused, mis sündinud koostöös Vox Populi armastatud sõprade Anne Türnpu ja Eva Kolditsaga. “Pariisi linnas Londonis” (2010-2011) viis publiku helilooja Veljo Tormise sünnikoju ning kontsert-etendustel “Ingerimaa õhtud” (2012) astuti üles koos Rappolova küla ingerlaste ansambliga Röntyskä. 2013. ja 2014. aasta suvel osaleti pööramängus “Tokerjad”, mida sai publik nautida Anija mõisa pargis ja aidas. 2015. veebruaris ja märtsis sai meid näha NO99 muusikalis “Savisaar”, mille lavastajateks olid Tiit Ojasoo ning Ene-Liis Semper. 2015. oktoobris  tegime taaskord koostööd Anne Türnpu ja Eva Kolditsaga ja sündis Veljo Tormise 85. sünnipäevale pühendatud lavastus “Meditatsioonid Tormisega”, millega hiljem sõitsime tuurile Ameerika Ühendriikidesse. 2016. detsembris sõitsime mööda Eestimaad ringi koos muusikateadlase Tiia Järgi ja Muusikakeskkooli laulu- ja koorijuhtimise eriala õpilastega, et tutvustada koolinoortele armastatud isamaalauliku Lydia Koidula elululugu ja loomingut.

Vox Populi tegemisi kaunistavad kulddiplomid ja -medalid Pärnu Rahvusvaheliselt Koorifestivalilt (2010), Viimsi JazzPopFestilt (2012), Freamunde Rahvusvaheliselt Koorifestivalilt Portugalis (2012), Olomouci Rahvusvahelselt Koorifestivalilt Tšehhis (2013) ja Valga jazz/pop festivalilt ‘Lauluragin’ (2014), hõbemedal Kooriolümpialt Lätis (2014) ning kulddiplom, teine koht, eriauhinnad Sitsiilia helilooja teose parim esitus, efektseim koreograafia Sitsiiliast konkursilt “InCanto Mediterrane 2017”.

Vox Populi dirigent on Janne Fridolin, hääleseadja Andreas Väljamäe.