Noorte Segakoor Vox Populi on oma ligi 40 särasilmse lauljaga publiku meeli köitnud 2006. aastast alates. Koori eesmärk on pakkuda lauljatele laulurõõmu, võimalust ennast muusikaliselt arendada ning mõnusat sõpruskonda. Publikule soovime pakkuda ilusaid ja huvitavaid hetki koorimuusika saatel. Mitmed lauljad osalevad koori tegevuses juba alates selle loomisest.

Koori meeldejäävamad hetked on olnud kontsert-etendused, mis sündinud koostöös Vox Populi armastatud sõprade Anne Türnpu ja Eva Kolditsaga. “Pariisi linnas Londonis” (2010-2011) viis publiku helilooja Veljo Tormise sünnikoju ning kontsert-etendustel “Ingerimaa õhtud” (2012) astuti üles koos Rappolova küla ingerlaste ansambliga Röntyskä. 2013. ja 2014. aasta suvel osaleti pööramängus “Tokerjad”, mida sai publik nautida Anija mõisa pargis ja aidas. 2015. veebruaris ja märtsis sai meid näha NO99 muusikalis “Savisaar”, mille lavastajateks olid Tiit Ojasoo ning Ene-Liis Semper. 2015. oktoobris tegime taaskord koostööd Anne Türnpu ja Eva Kolditsaga ja sündis Veljo Tormise 85. sünnipäevale pühendatud lavastus “Meditatsioonid Tormisega”, millega hiljem sõitsime tuurile Ameerika Ühendriikidesse. 2018. a osales Vox Populi lavastuses OOMEN Narva Kreenholmi Manufaktuuris, kus esmakodselt tehti koostööd lavastaja Jarmo Rehaga. Koostöö Anne Türnpu ja Eva Kolditsaga jätkus 2020. aastal, mil Veljo Tormise üheksakümneda sünniaastapäeva puhul naasime tema sünnikoju lavastusega “Lindude äratamine”, mis põhines tema loomingul ja soome-ugri pärimusel.

Samuti on märkimisväärne koostöö Eesti Muusikaõpetajate Liidu ja muusikateadlase Tiia Järgiga loeng-kontsertide näol: läinud aasta detsembris toimusid 11 Eesti koolis loeng-kontserdid “Meelespea”, mis pühendati Gustav Ernesaksa 110. aastapäevale. Sarnased loeng-kontserdid toimusid ka 2016. detsembris ja 2017. a kevadel, mil tutvustasime koolinoortele armastatud isamaalauliku Lydia Koidula elululugu ja loomingut. Mõlemal korral on meiega koos laval olnud Tallinna Muusikakeskkooli laulu- ja koorijuhtimise eriala õpilased.

Vox Populi on teinud mitmel korral koostööd helilooja Rein Rannapiga. 2017. a augustis toimus kontsert “Eesti muld ja Eesti RUJA” Tallinna Lauluväljakul ja viimati esineti tema juubelikontserdil “50 aastat suurel laval”.

2018. mais viisime Eesti koorimuusika EV100 raames Pariisi, Orsay muuseumisaali, kus esinesime näitusel “Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis”.

Dirigent

Janne Fridolin

Vox Populi dirigent Janne Fridolin on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Koolimuusika Instituudi (2003 Ene Kangroni õpilasena) ja kooridirigeerimise cum laude (2009, Ants Üleoja õpilasena). Janne viimaseim saavutus on doktoritöö kaitsmine teemal “Harrastuskoori motivatsioonist ja dirigendi rollist selle kujundamisel Noorte Segakoor Vox Populi koorimuusika lavastuste näitel” (mai, 2017, juhendaja Anu Kõlar) ning 4 loomingulist tööd kontsertlavastustena “Pariisi linnas Londonis”, “Ingerimaa õhtud”, “Tokerjad. Pööramäng Anija meeste mälestuseks” ja kontsert “La Magie De Noel”, Ärkamisliturgia koorile, viiele näitlejale ja akordionile “Isuri eepos” (loominguliste tööde juhendajad Anne Türnpu ja Tõnu Kaljuste).

Aastatel 1998–2001 töötas Janne Fridolin Segakooris Noorus abidirigendina, 2002-2010 poistekoori Revalia dirigendina. Alates 2006. aastast juhatab Noorte Segakoori Vox Populi ning 2012. aastast Tallinna Muusikakeskkooli poistekoori ja kammerkoori. Janne Fridolin on ka Tallinna Rahumäe Põhikooli muusikaõpetaja ning sealse laste- ja poistekoori dirigent. 2008-2014 oli ta Eesti Muusikaõpetajate Liidus juhatuse esimees, Riho Pätsi Fondi juhatuse liige ning 2012. aastast Eesti Kooriühingu juhatuse liikmena.

2002. aastal premeeriti Janne Fridolini Heino Kaljuste nimelise fondi stipendiumiga. 2011. aastal omistati talle Koorijuhi V Kutsekvalifikatsioon ja Eesti Kooriühing tunnustas teda aasta noore dirigendi preemiaga. 2012. aastal sai Janne Fridolin Freamunde Rahvusvahelisel Koorifestivalil parima dirigendi preemia ning 2013. aastal nimetati ta Eesti Kooriühingu poolt aasta dirigent-muusikaõpetajaks. 2017. aastal on Janne valitud XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” lastekooride liigijuhiks. 2019. aasta jaanuaris toimunud Eesti Kooriühingu aastapreemiate galal anti Jannele üle Uno Järvela Fondi peastipendium. 2020. aastal pärjati Janne Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri Sihtkapitali koorimuusika aastapreemiaga. 2022. aasta veebruaris pälvis Janne Valgetähe V klassi teenetemärgi suure panuse eest Eesti koorimuusika ja muusikahariduse edendamisse. 2022. aasta aprillis auhinnati Jannet XVI Eesti Kammerkooride Festivalil parima dirigendi preemiaga.

Janne on entusiast, kes rabab mitmel rindel. On uskumatu, et ta suudab olla rõõmsameelne ja sõbralik ka pärast pikka tööpäeva. Õpetaja tööpäev lõpeb harva koolis, kuid lisaks koolinoorte ja tudengite juhendamisele jõuab ta tegelda paljude projektidega ning selle kõige kõrvalt olla ka armastav pereema.

Kooriproovid Jannega on alati töö ja huumori meeldiv kooslus, ta lausa kiirgab positiivsust. Dirigendina on tal imeline võime sõnadega piltlikustada seda, mida ta lauljatelt ootab. Ja alati nii tabavalt, et naerusui tehaksegi, mis vaja. Läheme proovist koju alati laetuna uuest energiast ja jääme pikisilmi järgmist proovi ootama.

Vox Populis ei ole professionaalseid lauljaid, ainult laulusoov ja Janne! Ta on imetlusväärne inimene, kes teeb kõike südamega ega jäta teiste südameid puudutamata.

Koormeister

Riivo Kallasmaa

Oboemängija ja laulja Riivo Kallasmaa on muusikahariduse omandanud lisaks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiale Brüsseli Kuninglikus Konservatooriumis ja Jerusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemias. Aastal 2006 võitis Riivo Kallasmaa interpreetide konkursi Con Brio ning talle on omistatud Tartu noore kultuurikandja tiitel.

Kallasmaa on töötanud kolmes Eesti olulisemas sümfooniaorkestris (Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkester ja Vanemuise Sümfooniaorkester) ning Soomes, Turu Filharmoonikutes ning Pori Sinfoniettas. Lisaks mängib ta tihti Tallinna Kammerorkestri ridades ja on osalenud Eesti Festivaliorkestri töös selle loomisest alates. Ta on teinud koostööd ka Eesti esimese nüüdismuusikale spetsialiseerunud instrumentaalansambliga NYYD Ensemble. Lisaks on ta teinud muusikat ka sellistes kooslustes nagu Ensemble Voces Musicales, Kremerata Baltica, Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Aastaid on ta osalenud gregooriuse koraaliga tegelevas ja seda nüüdismuusikaga kombineerivas vokaalansamblis Vox Clamantis. Solisti ja kammermuusikuna on Riivo Kallasmaa esinenud mitmetel klassikalise muusika festivalidel üle Europa (Pärnu Muusikafestival, Horten Kammermusikkfest, La Folle Journée de Nantes). Orkestri ees soleerides on Riivo Kallasmaa koostööd teinud mitme nimeka dirigendiga (Eri Klas, Paul Mägi, Tõnu Kaljuste, Risto Joost, Lauri Sirp, Kaspar Mänd, Jaan Eik Tulve jt). Kallasmaad silmas pidades on kirjutanud teoseid mitmed Eesti heliloojad nagu Timo Steiner, Tõnis Kaumann, Helena Tulve, Rasmus Puur, Pärt Uusberg, Rein Rannap, Sven Grünberg, Märt-Matis Lill jt. Aastal 2018 koos sopran Jaanika Kuusikuga loodud ainulaadne kooslus Duo ObSolute on tuntust kogumas nii kodumaal kui ka üle piiri. Aastal 2023 tuli välja ansambli Duo ObSolute esimene album.
Hetkel teeb Riivo Kallasmaa tihedat koostööd Pori Sinfoniettaga oboerühma abikontsertmeistrina.

Hääleseadja

Andreas Väljamäe

Andreas Väljamäe (bariton) on vabakutseline laulja. 2009 – 2016 laulis ta Eesti Filharmoonia Kammerkooris. Lõpetanud laulu eriala magistrantuuri Helen Lepalaane klassis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Varasemalt on ta õppinud Matti Pelo, Mika Karese ning Paolo de Napoli juhendamisel. Ta on osalenud aktiivselt ka David Wilson-Johnsoni (2011), Peter Kooij (2013) Ain Angeri; Matti Pelo (2014) ning Monika Hauswalteri (2017) meistriklassides. Tema repertuaari kuuluvad muu hulgas Eino Tambergi ooper “Cyrano de Bergerac” – Cyrano, Johann Sebastian Bachi Johannese passioon, „Jõuluoratoorium“, „Magnificat“, Georg Friedrich Händeli „Saul“, „Iisrael Egiptuses“ ja „Dixit Dominus“, Joseph Haydni “Harmoniemesse”, Camille Saint-Saënsi „Jõuluoratoorium“, Gregory Rose’i „Surmatants“, Arvo Pärdi “Aadama passioon” Aastast 2012 on Andreas Väljamäe Noorte Segakoor Vox Populi hääleseadja.

Lauljad

Sopranid

Anni Umbleja
Birgit Pärn
Evelin Värva
Grete Maine
Ita Väljamäe
Küllike Tint
Laureen Nilisk
Lee Kärner
Merili Kukk
Mia Kukk

Aldid

Aljona Belimova
Ane Laande
Arette Kuuseväli
Brigitta Ubar
Dolores Rang
Elise Pärnamets
Eva Lisa Markus
Janika Mandel
Kersti Jõemägi
Maire Nilgo
Marleen Nurm
Marion Villemson
Merit Rist
Merli Paasik
Regina Juga
Sille Sepp
Silvia Maine
Õie-Liisi Puusemp

Tenorid

Andres Piho
Joonas Neumann
Martin Nõmm
Oskar Arikainen
Taavi Mandel

Bassid

Andreas Väljamäe
Gert Preegel
Gustav Talmar
Jaan Luhaorg
Kalev Kukk
Karl Herman Õis
Rasmus Vaino
Riivo Kallasmaa
Vova Todurov

Saavutused

Tegevus läbi aastate

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006