Muusika

“Lindude äratamine”

Soome-ugri müsteerium “Lindude äratamine” on rännak erinevate sugrilaste traditsioonidesse, rituaalidesse ja loitsudesse. Veljo Tormise muusikale salvestatud vanad rahvalaulud jutustavad hõimude igavesest ringkäigust – maailma loomisest, esivanemate hingede ootamisest, mehele mineku vaevast – oma rõõmude ja muredega, sündide ja surmadega, peiede ja katsikutega… käies läbi nii sugrilase eluringi kui ka aastaringi suhtes loodusega, kus mets kuuleb, karu mäletab, kus rändlindudega tulevat tagasi meie lahkunud esivanemad.

Kujundaja: Martin Pedanik
Helirežissöör, mastering: Haar Tammik
Vaheefektid (vinüülplaadil): Lauri Kaldoja
Salvestatud: juunis 2022 Viimsi Artiumis

Tellimiseks kirjuta palun voxpopuli@voxpopuli.ee.

“Ajasillal”

Plaat “Ajasillal” koosneb lauludest, mis on loodud ajavahemikus 1905–2007. Nende õppimine ja esitamine on olnud lauljatele nii ajalooline kui kultuuriline rännak, iga laul on puudutanud omamoodi ja eriliselt. Juhtumisi on kokku saanud teosed, mis temaatiliselt ehitavad silla üle inimese elukaare – laulud viivad teekonnale noorpõlvest elusügise ning mälestusteni.

Kujundaja: Indrek Ilves
Helirežissöör, mastering: Haar Tammik
Salvestatud: augustis 2018 ja jaanuaris 2019 Tallinna Issanda Muutmise peakirikus

Tellimiseks kirjuta palun voxpopuli@voxpopuli.ee.

“Esimene maasikas”

“Esimene maasikas” on Noorte Segakoori Vox Populi esimene päris oma plaat, kus kõlavad meile armsaks saanud laulud Jazzipäkapiku kontserdilt. Vox Populi õitseb oma elukevades, pidevalt kasvades ja küpsedes… nii nagu esimene maasikas ja ehk mõned meie lauludki…

Kujundaja: Janika Leisalu
Helikunstnikud: Franck Reisner ja Andrus Muuga
Mastering: Koit Saarmäe Matrix Studio OÜ

Salvestatud: märts-aprill 2013